7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Любов, гаптована строфою на папері

Я про тебе, Україно, краю мій, молитво,

заговорю, заспіваю, радо й сумовито…

О. Пронюк.

Перші життєві кроки, що ведуть у далекі й незвідані життєві простори, починаються від рідної домівки. Так свій життєвий і творчий шлях від рідного села Клубівці розпочала Оксана Пронюк-Кузьма.

Вона – авторка прозових книг «Невиплач моєї сльози» (Івано-Франківськ, Лілея-НВ, 2005), «Листи синові або Легенди Неополітанських гір» (Брошнів, ТАЛЯ, 2006), «Під арками. З життя української громади Болоньї 2003-2006 рр.» (Івано-Франківськ, СІМИК, 2009). Вірші, літературно-мистецькі та заробітчанські інформації Оксани Пронюк публікувалися в антології творчості заробітчан «Світло на чужих стежках» (Рим, 2005), в італійському журналі «До світла», газетах «Вперед», «Нова Зоря», «Галичина» та ін.

Часто відомі письменники стверджують, що проза – то етап творчості, який наступає після поезії, — так зване дітище зрілого письменника, душа якого мислить вже не «романтико-поетично», а «зріло-прозово». Ламаючи схожі стереотипи, після згаданих прозових видань Оксана заявляє про себе як талановита поетеса, яка вчасно приходить до читача саме поетичною збіркою «Калина на маминім подвір’ї». До видання ввійшли 47 поетичних творів Оксани Пронюк, збірка поділена на два розділи: «Дорога додому» та «Клубовецькі зорі». Вірші Оксани — ніби узори на вишиванці щирої українки, що переймається долею свого народу всім серцем і душею.

 

«…Тюремні ґрати сховали Україну,

Далекі тихі береги,

Де вітер хилить мамину калину

І верби гне до тихої води…

Оксана Пронюк своїм вигартуваним і вишліфуваним словом закликає читача любити й пам’ятати свою рідну домівку, родину, найсвятіший куточок рідної землі, де народилися.

 

«….Мої Клубівці – моє село.

Я йду додому, як на Покров.

Мої Клубівці – моє село!

Це батьківщина, це рідна кров!...»

На думку редактора збірки Йосипа Карпіва, «Калина на маминім подвір’ї» — це збірка емоційних поезій Оксани Пронюк. Образний зміст, художні засоби її творів утверджують родовідну й історичну пам’ять, оспівують щиру любов до батька-матері, до малої батьківщини, яка починається біля порога рідної хати і від куща калини на маминому подвір’ї…».

Презентували творчість зі збірки (і не тільки) на літературному вечорі «Запах кави у вальсі поезій», підготовленому ініціативною групою односельчан, яких об’єднала любов до творчості Оксани Пронюк. У теплому колі друзів, рідних і близьких по духу людей виконувалися вірші та пісні на слова поетеси. Вітали п. Оксану з виходом у світ авторської книги й у НД «Просвіти» на «Творчому вечорі дозвілля», де також лунали пісні на її слова у виконанні вокального ансамблю «Намисто». До уваги глядачів був представлений уривок з книги «Не виплач моєї сльози» та окремі поезії.

Тож від імені жителів села Клубівці щиро вітаємо Оксану Пронюк з виходом збірки «Калина на маминім подвір’ї», і водночас висловлюємо велику вдячність за любов до рідної Батьківщини, до ближнього, за ту неоціненну скарбницю її безмежно доброї і щирої душі, яка перелита у творчості та добрих ділах. 

«Історія наша жива.

Історія писана Вами,

Мої земляки дорогі,

Мої дорогі клубівчани!..»

Леся ПАЛАГІЦЬКА.