7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

ХРЕСТОМ І МЕЧЕМ


Московська патріярхія стала ініціатором та ідеологом військової інтервенції Росії в Україну

Вже місяць Україна перебуває у стані брутальної військової окупації північним агресором нашої суверенної території – поки що півострова Крим. Але попри цей видимий збройний фронт, існують щонайменше ще два інші, не менш потужні, хоча й віртуальні: тотальна інформаційна війна російських ЗМІ та авангардні «бойові» дії ідеологічного сектора «русского міра» - Московської патріярхії РПЦ.


Ще задовго до падіння режиму Януковича, а саме 28 січня ц. р., глава синодального відділу по взаємозв’язках Церкви і суспільства протоєрей Всеволод Чаплін, виступаючи у Раді Федерації, заявив: «Країни Русского міра (Росія і Білорусь. – Ред.) повинні найактивнішим способом впливати на події в Україні і докладати максимальних зусиль, щоб захистити законну українську владу».

А далі звернувся з прямим закликом:

«Народи, скріплені історичним вибором, який зробив св. князь Володимир в "київській купелі", повинні помагати тим, «хто переживає кризу свободи перед обличчям нашестя нової "орди" (нашого Майдану гідності. – Ред.). …Подолати те, що відбувається, можливо «тільки через участь всієї цивілізації (читай: російської імперії – Ред.), скріпленої спільною історією, у долі народу України». «І цю участь треба брати, не звертаючи уваги на жодну нову «орду» і не думаючи про те, що нам скажуть або що про нас скажуть…».

На цей заклик відразу відгукнувся Верховний атаман Союзу козачих військ Росії і зарубіжжя В. Водолацький, заявивши, що російські козаки готові надати допомогу в припиненні «безладдя»  в Україні, негайно відправивши в сусідню державу не менше 30 тисяч бойовиків.

Отже, Московська патріярхія фактично стала ініціатором та ідеологом військової інтервенції в Україну.

Той же В. Чаплін рівно через місяць, напередодні оголошення нам війни Росією, через державні ЗМІ обґрунтовує і виправдовує інтервенцію:

«Сьогодні настає час виступити набагато більш організовано, осмислено, об’єднано. Не може бути гідного майбутнього у православної цивілізації, якщо її по шматках будуть вбудовувати в чужий політичний, світоглядний і ціннісний проект, який суперечить її ідеалам. Нема у нас майбутнього, якщо ми дозволимо нас розділити і протиставити один одному. Ми зрадимо пам’ять наших святих і великих предків, якщо змиримося з духовним поневоленням будь-якого народу нашої цивілізації, якщо проявимо літеплість, байдужість, якщо будемо жити за принципом «своя хата скраю»… Той, хто боїться, завжди програє. Той, хто відступає, втратить все. Той, хто домовляється на чужих умовах, які стають щораз жорсткішими, — у свій час буде повалений і знищений вже без жодної змоги домовитися або навіть просто розраховувати на милосердя. Про це свідчить історія багатьох лідерів, які пішли шляхом поступок». Вражаючі слова заохочення до агресії з уст «духовного пастиря», правда?! Навіть ідеолог нацистської Німеччнини Геббельс йому би позаздрив!

Провідні аналітичні центри світу вражені непередбачуваністю В. Путіна. Але російський президент цілком передбачуваний. Треба тільки уважно читати «дорожну карту», яку йому наперед виписує РПЦ МП.

Вже 1 березня, коли війська імперії почали повномасштабну окупацію Криму, Всеволод Чаплін заговорив про їх «миротворчу місію» в Україні. В інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Релігія» він згадав про витоки доктрини «русского міра» та її остаточну мету:

«Ще в 1995 р. Всесвітній русский народний собор заявив, що російський народ — розділена нація на своїй історичній території, яка має право на воз’єднання в єдиному державному тілі», — а далі Чаплін цинічно запевнив, що сьогодні право цих людей (громадян України. – Ред.) на їх самостійний, вільний цивілізаційний вибір буде гарантовано. І додав: «Одночасно будемо сподіватися й на те, что місія російських воїнів по захисту свободи і самобутності цих людей і самого їх життя не зустріне жорстокого спротиву».

І нарешті, морально виправдовуючи агресію, В. Чаплін твердить: «Росія в кращі періоди своєї історії вставала на захист людей, чиє життя і свобода перебуває в небезпеці, тих, хто близький нам по вірі і духу… Особливо мова в цьому випадку завжди йшла про християн, які бажали жити і будувати своє майбутнє, як частина цивілізації (російської імперії. – Ред.), принципово відмінної від протестантсько-католицького, а тим більше секуляризованого Заходу».

Вже наведених вище цитат цілком достатньо, щоб скласти уяву про справжню суть московського політичного православія, яке не має нічого спільного не тільки з християнством, але й із загальноприйнятими нормами людської моралі. Тому не може бути жодних ілюзій про наслідки екуменічного діалогу з РПЦ МП: чи можливе мирне співіснування, скажімо, нільського крокодила з його жертвою?!

Але ідеологічно забезпечивши першу перемогу імперії над Україною, РПЦ паралельно готує «зачистку канонічєской теріторії». І використовує для цього вже «важчу артилерію». Днями «права рука» патріярха Кіріла, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріярхії митрополит Іларіон в ефірі програми «Церковь і мір» на телеканалі «Россія-24» піддав нищівній критиці Українську Греко-Католицьку Церкву „за втручання в політику”.

Уніяти, вважає він, не просто «ратували за т. зв. євроінтеграцію», «але навіть закликали, щоби західні країни більш активно втручались в ситуацію на Україні». «Справа дійшла до того, що архієпископ Святослав Шевчук разом із лжепатріярхом Філаретом (Денисенком) поїхав у США, ходив по кабінетах Державного департаменту і просив про втручання США в українські справи».

Він також заявив, що «уніятство» як «спец­проект Католицької Церкви завжди сприймався православними вкрай негативно, тому що, по суті справи, уніяти — це люди, які носять православні одежі, дотримуються православних обрядів, але при цьому є католиками». За його словами, цей своєрідний статус дає певний простір для маневру як самим греко-католикам, так і Ватикану.

При цьому Іларіон вже встиг оскаржити нашу Церкву в Римі: «Я запитав: як це взагалі можливо, що Греко-Католицька Церква настільки солідаризується з розкольниками, що вони спільно проводять акції, молебні і поїздки? На це мені відповіли: вони ж автономні, ми у Ватикані їх не контролюємо». А наостанок митрополит Іларіон кинув докір, що «Ватикан не вважає за можливе відмежуватися від діянь уніятів».

Риторика Митрополита Іларіона — цілком у дусі століттями сформованої стратегії імперського православ’я, яке завжди бачило свою найбільшу загрозу у правдивій католицькій вірі. Власне, ця віра стала фундаментом українського національного духу. УГКЦ за свою вірність Христові упродовж історії була жорстоко переслідувана, але ніколи не знищена, бо з нею постійно був Святий Дух. І цю високу місію служіння Христові та рідному народові гідно продовжують нині наші Єпископи і священики — справжні пастирі Церкви.


* * *

Українська нація і держава переживають нині драматичні часи. Знесилена і розорена кримінальним режимом Януковича, вона все ж має одну суттєву перевагу над агресором: згуртованість і високий моральний дух. І в цьому слід завдячувати нашим українським Церквам, які у найтяжчі часи завжди були, є і будуть зі своїм народом. Плекаючи і зміцнюючи цю внутрішню християнську єдність, ми зможемо відстояти нашу незалежність і збудувати гармонійне, духовно і морально сильне суспільство. І в цьому нам не зможе стати на заваді жоден «русскій мір» та його ідеолог – РПЦ МП, яка остаточно себе демаскувала і виявила своє імперське, антихристиянське нутро.

 

о. Ігор ПЕЛЕХАТИЙ.

На світлині: московські батюшки благословляють окупантів на війну з Україною.

Християнський часопис «Нову Зорю» –

в кожну родину нашої Архієпархії!

 

Дорогі наші вірні брати і сестри!

Звертаємося до Вас і нагадуємо, що настав час передплати «Нової Зорі» на 2018 рік. Отож ласкаво просимо кожного з Вас продовжувати передплачувати наш часопис, поширювати його і доносити слово Боже, слово Церкви і слово Митрополита до кожної оселі нашої Митрополії. Ваша пожертва та ваша молитва є запорукою життя нашого часопису та великою допомогою у поширенні християнських цінностей серед нашого народу в такі непрості часи.

Вартість передплати на місяць становить 17, 28 грн., а через редакцію – 14, 45 грн.

Передплатний індекс – 30072

Дякуємо Вам за те, що Ви є з нами!