7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Божий дивосвіт

14 вересня Українська Греко-Католицька Церква відзначала День Бога Творця, який християни різних конфесій по всьому світі святкують як День молитви та відповідальності за природу. З цього приводу відбулись численні молитовні, наукові, освітньо-виховні та практичні заходи екологічного спрямування.

У цей день в чисельних храмах лунала молитва прослави Бога Творця та подяки за його прекрасний світ створіння.  З нагоди Дня Бога Творця у соборі cвятого Юра у Львові було відслужено Божественну літургію, яку очолив митрофорний протоієрей Роман Кравчик. Під час Богослужіння, на яке були також запрошені представники влади та освіти, о. Миколай Пришляк, референт з питань екології Львівської архієпархії виголосив проповідь на тему відповідальності за природу. Священнослужитель закликав до бережливого ставлення до природного довкілля, яке є нашим спільним домом, сотвореним Богом.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012

«Вшановуючи та прославляючи Творця, пригадуємо своє покликання бути відповідальними домоуправителями світу Божого і застановляємося як можемо краще реалізувати його сьогодні, в час безпрецедентних екологічних викликів та загроз» – йдеться у зверненні Бюро УГКЦ з питань екології з нагоди Дня Бога Творця.

З огляду на те, що одним із найвагоміших викликів для сучасного людства, і особливо для України, є енергетичні проблеми – звернення ставить окремий акцент на пошуку шляхів до їх розв’язання. «Проблема належного енергозабезпечення не відноситься лиш до технічних питань, але рівно ж потребує комплексної морально-етичної оцінки та зважування таких аспектів як безпека людей, економічний і соціальний розвиток, а також відповідальність за створіння», – констатують автори звернення і, посилаючись на соціально-екологічну доктрину Католицької Церкви, наводять такі ключові критерії сталої енергетики, як зменшення енергоспоживання, підвищення енергоефективності та збільшення використання потенціалу відновлювальної енергетики.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012

Від 5 по 8 вересня 2012 року при монастирі в Бозе (північна Італія) пройшла ХХ Міжнародна екуменічна конференція з православної духовності.

 На конференцію, організовану екуменічною чернечою спільнотою в Бозе, у співпраці з Православними Церквами, прибули учасники з різних куточків світу. Цьогорічна конференція проходить під гаслом «Людина – охоронець створіння».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012

5 вересня компанія «Renault» подарувала Папі Венедикту XVI електричний автомобіль «Kangoo» білого кольору для поїздок по літній резиденції у Кастель-Гандольфо. Це вже третій «зелений» автомобіль у Ватикані: раніше італійська компанія «NWG» подарувала електричне авто для потреб прес-служби Ватикану, а також «Renault» передала ключі від синього «Kangoo» ватиканській жандармерії.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012

покаймося за шкоду, завдану довкіллю

Молитися за збереження природного середовища – означає просити у Бога, щоб Він «змінив менталітет сильних світу цього, просвітив їх, щоб вони припинили руйнувати екологічну систему планети заради економічного прибутку і скороминущої вигоди», – про це пише Вселенський Патріарх Вартоломей I у своїй енцикліці з нагоди початку нового літургійного року – 1 вересня. З волі Патріарха Димитрія цей день став також днем молитви і роздумів про охорону створіння.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012

Незабаром – день Бога Творця, екуменічно-екологічне свято, яке всесвітня християнська спільнота відзначає 1 вересня за григоріанським та відповідно 14 вересня – за юліанським календарем.

Це свято було започатковане в 1989 році з ініціативи його Святості Димитрія І, Константинопольського Патріарха, який у спеціальному посланні закликав увесь християнський світ щорічно 1 (14) вересня, на свято початку Церковного року, об’єднатися у спільній молитві до Бога Творця всіх речей, висловити Йому вдячність за дар життя, за прекрасний світ природи, в якому живемо, просити вибачення за завдану шкоду і благати про збереження та спасіння всього створіння, яке “стогне і страждає в тяжких муках” (Рим. 8, 22).

Read more...

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012

Папська рада душпастирства мігрантів і подорожуючих оприлюднила послання до Дня туризму, який відзначатиметься в усьому світі 27 вересня. У ньому нагадується, що Церква вважає цей День добрим приводом для діалогу зі світом і пропонує свою конкретну допомогу в проведенні ініціатив, які відповідають євангельському духові. «Це також хороший привід для того, щоб Вселенська Церква в черговий раз відчула важливість туристичного сектора в контексті економічного та соціального розвитку суспільства і особливо розширення нової євангелізації», - йдеться в посланні, підписаному головою Ради, кардиналом Антоніо Марія Вельйо.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012

У літній резиденції Папи Кастель Гандольфо дбають не тільки про добрий відпочинок та здоров’я понтифіка, але й рівно ж і про природне довкілля.

Кастель Гандольфо став папською резиденцією на літній період з XVII століття. Усе почалося з Папи Урбана VIII, з тих пір ніхто з останніх нащадків св. Петра не переривав традиції. А їх було вже 31. Тільки виняткові причини не дозволяли деяким Понтифікам прибувати в резиденцію над Альбанським озером. Наприклад, у період від Пія IX до Пія XI Папи не покидали Ватикан через політичну ситуацію в Італії.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012

Початком серпня у Відні відбувся конгрес католицьких науковців «Pax Romana», в якому взяли участь близько 140 учасників із 40 країн із всіх континентів. В рамках заходу, який проходив під девізом «Час кризи, час об’єднаних візій і дій – пошук нової парадигми» обговорювались питання християнських поглядів та стратегій подолання наявних кризових явищ.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012

Мукачеве, Івано-Франківськ і Чернівці названі найбільш здоровими містами України за версією журналу «Фокус». У рамках проекту «Найкращі міста для життя в Україні» видання представило рейтинг найздоровіших міст країни.

«Тут доживають до глибокої старості, хворіють мало, а якщо здоров’я все ж підводить – отримують своєчасну й кваліфіковану медичну допомогу», - пише видання про найздоровіші міста.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012

Екологія довкілля визначається екологією сім’ї та людської особистості, в основі яких лежать автентична християнська віра, духовність та моральність, - таким було основне екологічне послання науково-практичної конференції «БОГ - РОДИНА - УКРАЇНА», яка відбулась 15 червня на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника в м. Івано-Франківську.

Активну участь у роботі конференції взяло Бюро УГКЦ з питань екології. Його керівник д-р Володимир Шеремета виголосив доповідь на тему: «Від екології сім’ї до екології довкілля». Насамперед доповідач пояснив, що під поняттям «екологія сім’ї» у богословсько-етичному сенсі першочергово розуміємо два ключових елементи: «Сім’ю як малу чи домашню Церкву, яка є клітиною організму Христової Церкви і у своїй суті визначається метою та ключовими завданнями Христової Церкви; а також саме життя сім’ї в Ісу­сі Христі, ключовими індикаторами якого є здійснення у повсякденному житті Божих та моральних чеснот». 

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) підсилює етичні та релігійні перспективи «Ріо +20» – Конференції ООН зі сталого розвитку, яка відбулася з 20 по 22 червня в Ріо-де-Жанейро, взявши участь у різних екуменічних та міжрелігійних заходах саміту, а також у конференції на тему «Соціальна та екологічна справедливість».

Зусилля делегації ВРЦ будуть зосереджені на виявленні етичних проблем і культивуванні релігійних ідей в низці заходів, які будуть проведені під час і напередодні саміту. В рамках програми ВРЦ під назвою «Екологічна справедливість» ключовою буде тема «Етичні та релігійні ідеї для майбутнього, якого ми прагнемо». «Майбутнє, якого ми прагнемо», - такою є також назва підсумкового документу «Ріо +20» — буде включати в себе заклик до дії і зобов’язання країн-учасниць.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

такою була одна з ключових доповідей конференції, приуроченій Дню мирянина, яка відбулася 6 червня 2012 у семінарійному храмі Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ.

Представник Бюро УГКЦ з питань екології, д-р Володимир Містерман у своїй доповіді звернув особливу увагу всіх присутніх на те, що в сучасному споживацькому суспільстві мирянин може свідчити про Христа лише своїм новим стилем життя. «Для того, щоб могти свідчити про Христа у світі, світ спочатку потрібно зберегти», – наголосив він, додавши, що «це, по своїй суті, вже і є справжнім свідченням про Христа». Посилаючись на документи та вчення Церкви, д-р Містерман поставив особливий акцент на тому, що запорукою дієвого свідчення про Христа в еру пост-модернізму є цілісність християнської віри, яка включає в себе екологічне покликання та відповідальність за Богом створений світ. Ключовим висновком доповіді пана Володимира було те, що мирянин зможе свідчити про живого Христа у світі лише тоді, коли реалізовуватиме в своєму повсякденному житті заповідь любові до Бога та ближнього, яка обов’язково повинна включати в себе також турботливе і бережливе ставлення до всього створіння – природи.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Папа Венедикт XVI навчає про екологічне покликання сім’ї в контексті сучасних викликів.

У неділю, 3 червня, промовляючи до подружніх пар, у проповіді, на літургії з нагоди завершення VII Всесвітньої зустрічі сімей, яка проходила у північно-італійському місті Мілані, Папа Венедикт XVI наголосив на багатогранному покликанню християнської сім’ї в контексті чисельних викликів сучасності, а зокрема на питанні відповідальності за створений Богом світ.

«Ваше покликання не є легким, – наголосив Святіший Отець, – особливо сьогодні, але любов є чудовою дійсністю, єдиною силою, яка може насправді перемінити світ і все створіння».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Британські вчені виявили, що речовина, з якої виготовляють пластикові пляшки та одноразовий посуд, підвищує ризик розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Керівники експерименту стверджують, що ці дані не є однозначними, тому що високі концентрації хімікату бісфенол-А, з якого роблять пляшки, поєднувалися з підвищеним вмістом печінкових ферментів, тому неясно, є наявність бісфенолу причиною або наслідком захворювань.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Збалансований розвиток – запорука майбутнього

Святий Престол висловив свою думку з питань природного середовища та сталого розвитку у спеціальному документі, приуроченому черговій зустрічі організаційного комітету з підготовки Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо +20».

Ватикан вважає, що користування енергетичними технологіями не повинно приносити небезпеки людині та природі. Святий Престол наполягає на тому, що процес розвитку не може обмежуватися технічним виміром, але повинен слідувати етичній складовій.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

В рамках Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» відзначено два екологічні проекти Української Греко-Католицької Церкви.

25 квітня в Міжнародному виставковому центрі у Києві відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», який проводило в 2011 році Міністерство екології та природних ресурсів України.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 21 (929) від 24 травня 2012

«Відважитись на нові переміни» – під цим гаслом 16-20 травня в німецькому м. Маннгайм відбувся конгрес католицьких мирян, метою якого було переосмислення значення християнської віри для подолання численних викликів та проблем сучасності.

Понад 80 тисяч учасників, в рамках різноманітних тематичних заходів, намагалися знайти відповіді як краще реалізувати свою віру у світі сьогодення, як перемінити страх у надію.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 21 (929) від 24 травня 2012

«Кожен християнин відповідальний за природу» – про це заявив глава Австрійської Церкви кардинал Христоф Шьонборн католицькій інформаційній агенції «Kathpress», на завершення екологічного паломництва Ради Єпископських Конференцій Європи до Маріїнського духовного центру «Марія Цель». 

Read more...

Божий дивосвіт - Число 21 (929) від 24 травня 2012

Приймаючи на аудієнції п’ятьох нових послів при Святому Престолі з Ефіопії, Малайзії, Ірландії, Фіджі та Вірменії, з нагоди вручення вірчих грамот, Вселенський Архієрей Венедикт ХVІ звернув особливу увагу на те, що в контексті численних викликів сьогодення необхідною є «нова мобілізація людей доброї волі для вирішення у справедливості і солідарності всього, що загрожує людині, суспільству та навколишньому середовищу».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 21 (929) від 24 травня 2012

Всеблагий Господи, Владико неба і землі, світил небесних! Прославляю Тебе за Твої ласки, милість до мене, грішної і недостойної раби Твоєї, за Твою неземну любов, яку Ти виявляєш до мене кожної секунди мого життя.

Слава Тобі, що покликав мене до життя, що показав красу Всесвіту, що, наче вічну книгу премудрості, Ти відкрив переді мною небо і землю. Слава Тобі, Боже, навіки!

Read more...

Божий дивосвіт - Число 21 (929) від 24 травня 2012

Унікальна виставка «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє», приурочена до 26-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, яка вже пройшла у 50 містах Європи, стартувала в Україні.

 Організатором експозиції виступив Дортмундський міжнародний освітній центр у співпраці з Комісією УГКЦ для сприяння єдності між християнами. Основна мета виставки: зберегти живою пам’ять про трагедію Чорнобиля, згадати про той широкий міжнародний рух солідарності, а особливо – звернути увагу на подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС і труднощі та проблеми, з якими вони змагаються сьогодні.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

5 квітня, у реколекційно-відпочинковому центрі Курії Львівської Архієпархії УГКЦ, відбувся „круглий стіл” на тему «Від екології душі до екології довкілля», який організували Бюро УГКЦ з питань екології та Львівська Архієпархія УГКЦ.

Метою заходу було презентувати сучасне соціально-екологічне вчення Церкви, її практичні екологічні ініціативи, а також налагодити контакт та співпрацю з державними природоохоронними установами, владою, освітніми закладами та громадськими організаціями на ниві збереження Божого створіння – природи.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

Івано-Франківська духовна Семінарія (УГКЦ) молитвою долучилась до всесвітньої акції «Година землі».

 

В суботу, 31 березня, о 20.30 в семінарійному храмі був відслужений молебень до Бога Творця. Цим молебнем семінарійна спільнота, на чолі з ректором о. Олександром Левицьким, вимкнувши електричне освітлення, при свічках, об’єдналась у молитві зі всіма людьми, яким не байдужа доля нашої планети, оскільки в цей час проходила всесвітня акція «Година землі», започаткована Всесвітнім Фондом Охорони Природи.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

Проща до Святого Хітону, яка проходить в найстарішому місті Німеччини Трір з 13 квітня по 13 травня 2012 року, стане чудовим свідченням піклування Церкви про створений Богом світ. Прочани протягом паломництва матимуть можливість молитись перед однією з найвизначніших реліквій Католицької Церкви – Хітоном Ісуса Христа, про який згадує улюблений учень Спасителя (Ів. 19, 23-24).

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

У своєму зверненні з нагоди Світлого Празника Воскресіння Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа Блаженніший Святослав Шевчук, пояснюючи суть цієї надзвичайної події для всього Богом створеного, наголошує, що: «У своєму воскресінні Спаситель, який перемагає смерть, повертає єдність душі й тіла людській істоті, а разом із цим збирає воєдино все видиме і невидиме створіння, що було відчужене між собою через гріх людини».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

Прийшла весна і вкотре вкрила

цвітом

Ліси, сади, галявини, поля.

І як ти цьому можеш не радіти?

Радіють люди і радіє вся земля.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології з приводу великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння»

 «Покайтеся, бо Небесне Царство близько» (Мт. 4, 17)

Дорогі брати та сестри! У часі Великого посту Церква запрошує нас здійснити кардинальне навернення: споглядаючи Таїнство Хреста – вмерти для гріха, беззастережно відкритись на дію Святого Духа та милосердну любов Небесного Отця. Таке навернення передбачає визволення від власного егоїзму й хворобливого бажання «мати та володіти» і цілковиту орієнтацію нашого життя на Бога.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 10 (918) від 1 березня 2012

«Сім тижнів з турботою про воду» – з такою ініціативою на Великий Піст виступила Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) та Екуменічна мережа охорони водних ресурсів. Організатори великопосної екологічної ініціативи переконані, що, зважаючи на економічну та екологічну кризу, назріла необхідність для того, щоб християни обговорили і прийняли відповідні заходи для економії води.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 10 (918) від 1 березня 2012

Івано-Франківська духовна семінарія (УГКЦ) зайняла перше місце у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який проводило Міністерство екології та природних ресурсів України. 

Read more...

Божий дивосвіт - Число 10 (918) від 1 березня 2012

На конгресі Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ), який відбудеться в березні 2012 р., в Манілі (Філіппіни), буде розглянуто проект нової декларації «Про місію та євангелізацію». На сьогодні у своїй місійній діяльності ВРЦ керується декларацією, прийнятою 1982 р.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 10 (918) від 1 березня 2012

Земля ця, яку Бог створив перед віками,

Дана людині, як трамплін до неба,

По вінця переповнив усіма дарами,

Дав нам всього, що для спасіння треба.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 10 (918) від 1 березня 2012

В цей лютневий тиждень, початок якого, ще вважається різдвяним, але також вже помаленьку починає нас готувати до початку Великого Посту, ми в черговий раз помічаємо, яким скороминучим є час, в якому живемо! Це відчуття швидкоплинності може кидати нас в холодний піт, особливо, коли наше сумління закидає нам, що в цьому шаленому світі ми беззмістовно проживаємо наше життя.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

Спільний комітет Конференції Європейських Церков (СEС) та Ради Єпископських конференцій Європи (CCEE) підкреслив необхідність спільного свідчення християн для подолання нових релігійних, демографічних, політичних, економічних та екологічних викликів, що стоять сьогодні перед європейським континентом.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

 Центр екологічного законодавства та політики Єльського Університету (Yale Center for Environmental Law & Policy) оприлюднив результати щорічного рейтингу країн світу за індексом екологічної сталості (Environmental Performance Index).

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

Молитовні намірення папи Венедикта XVI на лютий 2012 року є екологічно орієнтовані. Зокрема, Святіший отець закликає у цьому місяці до інтенсивної молитви за те, «щоб всі народи могли отримати доступ до питної води і ресурсів, необхідних для забезпечення повсякденного життя».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

Мій любий Боже! Дякую Тобі як Творцю світу, у якому я живу. Воістину прекрасні діла Твої! Дякую за чисту воду, за свіже повітря, за спів пташок, за барви квітів, за тепле сонце…

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

Я дякую Богу за кожний свій день,

Сповнений звуками ніжних пісень.

За кожну хвилину, за посмішку кожну,

За те, що щасливою бути я можу.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 8 (916) від 14 лютого 2012